Turlar / Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu


Rezervasyon İçin Acente Yetkilisi İle İletişime Geçebilirsiniz.

Rezervasyon İçin Acente Yetkilisi İle İletişime Geçebilirsiniz.

BİR KIŞ MASALI KARS

Ani Harabeleri, Sarıkamış Kayak Merkezi, Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Camii), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kafkas Cephesi Müzesi, Özgen Beşli Sanat

UÇAK BİLETİ REZERVASYON TARİHLERİ

 İzmir – Ankara 16 Aralık 2019 Pegasus Havayolları Saat: 10:25 Kars – İzmir 20 Aralık 2019 Sun Exspress Havayolları Saat: 14

TREN BİLETİ REZERVASYON TARİHLERİ

Turistik Doğu Ekspresi / Ankara – Kars Saat: 16:55 

TUR TARİHLERİ

 1. 16- 20 Aralık 2019
 2. 1-5 ŞUBAT 2020
 3. 5-9 MART 2020
 4. 25-29 Aralık
 5. 15-19 Ocak 2020
 6. 22-26 Ocak 2020
 7. 19-23 Şubat 2020
 8. 1-5 Mart 2020

1.GÜN: İZMİR – ANKARA – KARS

Adnan Menderes Havalimanı’ndan  Pegasus Havayolları’nın İzmir - Ankara uçuşu ile Ankara’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile Ankara Gar’a transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ankara Tren Garı’ndan saat 16:55 ‘de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu`nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeğini serbest olarak trenimizin yemekli vagonunda veya kompartımanlarımızda alıyoruz.

Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.

2.GÜN: ANKARA – KARS TREN YOLCULUĞU

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız, bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. İlk uzun molamız sabah saatlerinde İliç ( 3 saat ) ilçesinde serbest zaman olarak verilecek. Daha sonraki molamız ise Erzincan’da. ( 2 saat 40 dakika ) Yine serbest zaman vererek arzu eden misafirlerimiz yöresel kahvaltı yapabilir. Akşam saatlerindeki ( 2 saat 40 dakika) Erzurum'daki molamızda meşhur Cağ Kebabını yerinde yeme imkânı bulacağız. Saat 23:45 Kars Garı’na varış. Kars’ta bizi bekleyen araçlarımız ile otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

3.GÜN: ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ

Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, oniki Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. 

Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. Öğlen yemeğimizden ( ekstra ) sonra Kafkas Cephesi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Çok duygulu anlar yaşayacağımız bu müzeden ayrılarak Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyor Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ – KARS ŞEHİR TURU

Yöresel ürünlerinde olduğu açık büfe alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak tutulan sarıbalıkları öğlen yemeğinde yiyeceğiz. ( Ekstra ) Göl buzlu ise atlı kızaklarla ve kar motorları ile Çıldır Gölü’nü doyasıya yaşayacağız. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta peynir, kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği Han-ı Hanedan Restoran’da canlı müzik eşliğinde yöresel yemeklerle alıyoruz. Keyifli bir akşamın ardından aracımız ile otelimizde konaklama.

5.GÜN: KARS - İZMİR

Kahvaltı sonrası serbest zamanımızın ardından otelimizin keyfini yaşadıktan sonra Sun Express’in Saat 14 deki seferiyle İzmir’e hareket. Saat 16:25 İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na varış.
 

İki kişilik odada; Kişi Başı Ücreti: Tek çekim / peşin 1990 TL DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Not: Acenta gerekli gördüğü takdirde hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Taksit seçenekleri için lütfen görüşelim.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Katerina Sarayı’nda 3 Gece Konaklama
 • İzmir-Ankara /// Kars- İzmir Uçak Bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon gidiş tren bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile gezi (Transfer ve geziler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.)
 • Açık büfe 3 sabah kahvaltısı
 • Set menü 2 akşam yemeği (1 akşam otel - 1 akşam Han-ı Hanedan Restoran’da canlı müzik ile yöresel lezzetler)
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Biseta Tur güvencesi
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
 • Özgen Beşli Sanat Evi
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Trende alınacak tüm yemekler
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kafkas folklor gösterisi
 • Türkü Bar