Turlar / 5-9 Mart Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu

5-9 Mart Turistik Doğu Ekspresi ile Kars Turu


5-9 Mart
2.250,00 TL'den başlayan fiyatlarla

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile KARS TURU

BİR KIŞ MASALI KARS                                                               

Ani Harabeleri,  Sarıkamış Kayak  Merkezi,  Katerina Köşkü, Sarıkamış Kayak Merkezi, Çıldır Gölü, Kars Kalesi, On iki Havari Kilisesi, Topcuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar, Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi(Merkez Camii), Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Tren Garı, Kafkas Cephesi Müzesi, Özgen Beşli Sanat Galerisi

1.GÜN: İZMİR – ANKARA – KARS  

Sabah saat 09:00’da Adnan Menderes Havalimanı’ndan 10:25  Pegasus Havayolları’nın İzmir - Ankara uçuşu ile 11:35’de Ankara’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile Ankara Gar’a transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Ankara Tren Garı’ndan saat 16:55 ‘de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu`nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. Akşam yemeğini serbest olarak trenimizin yemekli vagonunda veya kompartımanlarımızda alıyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda.

: ANKARA – KARS TREN YOLCULUĞU
Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız, bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. İlk uzun molamız sabah saatlerinde İliç ( 3 saat )  ilçesinde serbest zaman olarak verilecek. Daha sonraki molamız ise Erzincan’da.  ( 2 saat 40 dakika )   Yine serbest zaman vererek arzu eden misafirlerimiz yöresel kahvaltı yapabilir.   Akşam saatlerindeki ( 2 saat 40 dakika)   Erzurum'daki molamızda meşhur Cağ Kebabını yerinde yeme imkânı bulacağız.  Saat 23:45 Kars Garı’na varış. Kars’ta bizi bekleyen araçlarımız ile otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.
3.GÜN: ANİ HARABELERİ, SARIKAMIŞ
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, oniki Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. 
Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. Öğlen yemeğimizden ( ekstra ) sonra Kafkas Cephesi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Çok duygulu anlar yaşayacağımız bu müzeden ayrılarak Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ediyor Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde..GÜN: BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ – KARS ŞEHİR TURU
Yöresel ürünlerinde olduğu açık büfe alınacak kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak tutulan sarıbalıkları öğlen yemeğinde yiyeceğiz. ( Ekstra )
Göl buzlu ise atlı kızaklarla ve kar motorları ile Çıldır Gölü’nü doyasıya yaşayacağız. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars sokaklarında yürüyerek, Kars'ta peynir,  kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği Han-ı Hanedan Restoran’da canlı müzik eşliğinde yöresel yemeklerle alıyoruz. Keyifli bir akşamın ardından aracımız ile otelimizde konaklama.

5.GÜN: KARS - İZMİR
Kahvaltı sonrası Sun Express’in Saat 10.30 deki seferiyle İzmir’e hareket ve yolculuğumuz sonrası 12:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na varış.

 

İki kişilik odada;  Kişi Başı Ücretler Tek çekim / peşin ücretlerdir. Taksit seçenekleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

Tarihlere göre uçak saatleri değişiklik gösterebilir, lütfen sorunuz.

 

Not: Acente ve rehber gerekli gördüğü takdirde hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

TREN GİDİŞ-UÇAK DÖNÜŞ TUR TARİHLERİ:

05-09 MART 2020 KARSI ŞİRİN OTEL İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI FİYAT:   2.250 TL

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Katerina Sarayı’nda 3 Gece Konaklama
 • İzmir-Ankara / Kars- İzmir Uçak Bileti
 • Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon gidiş tren bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Lüks turizm araçları ile gezi  (Transfer ve geziler minibüs veya midibüsle yapılacaktır.)
 • Açık büfe 3 sabah kahvaltısı
 • Set menü 2 akşam yemeği (1 akşam otel - 1 akşam Han-ı Hanedan Restoran’da canlı müzik ile yöresel lezzetler)
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Otopark ücretleri
 • Biseta Tur güvencesi
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası
 • Özgen Beşli Sanat Evi Ziyareti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Tüm özel harcamalar
 • Tüm öğle yemekleri
 • Trende alınacak tüm yemekler
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kafkas folklor gösterisi
 • Türkü Bar