Turlar / TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU


24-28 Şubat 2020 / 1-5 Mart 2020

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET Sabah 09:30’da Adnan Menderes Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyor, Sun Express XQ9114 İzmir-Kars uçağı ile, Kars’a hareket ediyoruz. Öğlen saatlerinde havalimanında rehberimiz ile buluşup aracımız ile Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar’ı ziyaret ediyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN: ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Ermenistan sınırında UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ 'nde bulunan Ani Tarihi Arkeolojik Alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi’ne gidiyoruz. Ani Kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra Kars’a dönüyor Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra Sarıkamış'a gidiyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezi ve Sarıçam ormanını gezdikten sonra Kars' a geri dönüyoruz. Kars'ta kaşar ve bal alışverişi yapıyoruz. Akşam yemeği Han-ı Hanedan Restoranda yöresel lezzetler ile canlı müzik ve ozan atışması eşliğinde. Konaklama otelimizde.

3.GÜN: BUZ TUTMUŞ ÇILDIR GÖLÜ Otel’de alacağımız kahvaltı sonrasında eşyalarımızı toplayıp odalarımızı teslim ediyoruz. Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı seromonisini uygun şartlar olduğu taktirde izleyeceğiz. Ekstra öğle yemeğimizde Çıldır Gölünün meşhur Sarıbalığı . Daha sonra fotoğraf sanatçısı Özgen Beşli’nin fotoğraf sergisini geziyor ve sunumunu alıyoruz. Ekstra akşam yemeği dışarıda alınacaktır. Bu gece 23.55’de Turistik Doğu Ekspresi ile yola çıkıyoruz. Konaklama trenimizdeki yataklı odalarımızda.

4.GÜN: KARS Tüm gün tren seyahatimiz olacaktır. Seyahat süremizce Anadolu`nun kış mevsimde yaşadığı güzellikleri görme imkânını bulacağız. TCDD’nin yeni düzenlemesi ile Erzincan – Eriç 30 dakika Sivas – Divriği’de 30 dakika Sivas – Bostan Kaya’da 3 saat mola verilecek olup arzu eden misafirlerimiz TCDD ekibi tarafından Ekstra olarak Kemaliye- Karanlık Kanyon gezilerine katılabilirler. Bu gecede konaklama trenimizde eğlenceli ve nostaljik olarak bol manzaralı yollarda yataklı odalarımızda.

5.GÜN:ANKARA-İZMİR Sabah saatlerinde Ankara Gar’a varıyor ve PC3165 sefer sayılı Pegasus Havayollarının İzmir uçağına binmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. İzmir’e varışımızın ardından bir sonra ki BİSETA TUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

NOT: TCDD’nin vermiş olduğu resmi Ankara’ya varış saati 05.15 olup zaman zaman 3- 4 saate varan gecikmeler yaşandığı için bu riski göz önünde bulundurarak Ankara – İzmir uçuşumuzu tren varışından 6-8 saat sonrası olacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirlenen otelimizde 2 gece konaklama

İzmir - Kars / Ankara - İzmir Uçak Bileti

Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon dönüş tren bileti

Ankara Garı- Ankara Havalimanı Transferi

Profesyonel rehberlik hizmeti

Lüks turizm araçları ile gezi

2 sabah kahvaltısı 2 akşam yemeği ( 1 akşam otelde 1 akşam dışarda)

Programda belirtilen tüm çevre gezileri

Otopark ücretleri

BİSETA TUR güvencesi 1618 sayılı kanun gereği TURSAB Zorunlu seyahat sigortası

Özgen Beşli Sanat Evi Ziyareti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm özel harcamalar

Tren seyahatindeki tüm yiyecek ve içecekler

Tüm öğle yemekleri

Son gün alınacak akşam yemeği

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri Çıldır Gölü aktiviteleri ( Atlı kızak – kar motoru vb. )

TCDD’nin gezi etkinliği (Kemaliye- Karanlık Kanyon )