Turlar / Kapadokya Turu

Kapadokya Turu


10 - 12 Nisan
1.399,00 TL'den başlayan fiyatlarla

1. Gün:

İzmir, Kayseri Sabah Erken Saat 05:30’da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için PEGASUS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. 07:15 uçağı ile KAYSERİ ’ye uçuyoruz. 1,5 saate yakın süren uçuş sonrasında, KAYSERİ ’ye iniyoruz. Kayseri’de alacağımız serbest sabah kahvaltısının ardından gezimize başlıyoruz. Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde, Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni, Mahberi Hunat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Eski Kayseri yaşam tarzının yansıtıldığı ve sivil mimari örneklerini göreceğimiz Tarihi Kayseri Mahallesinde kahve molası verdikten sonra gün içindeki son gezi noktamız olan Anadolu’nun ilk Türk tıp merkezlerinden Gevher Nesibe Hatun Medresesi ve Şifahanesine hareket ediyoruz. Tıp medresesi, darüşşifa ve bimarhane (akıl hastanesi) bölümlerinden oluşan yapı günümüzde Selçuklu Uygarlığı Müzesi olarak hizmete açılmış. Müzemizi ziyaret ettikten sonra pastırma - sucuk alışverişi için pastırmacılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Günün sonunda Kapadokya’da yer alan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

Otel: SUHAN KAPADOKYA

 

2. Gün:

Göreme, Uçhisar, Paşabağı, Devrent, Ürgüp *** Gün doğumunu ihtişamıyla seyretmek için yapacağımız BALON TURU (ekstra) ‘na katılacak konuklarımızla erken kalkıyor ve otelimizden ayrılıyoruz. *** (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşmektedir.) Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, her bölgesi bir peri masalı hikâyesi ile dolu KAPADOKYA ’da turumuza başlıyoruz. Öncelikle Kapadokya ‘nın en güzel yerlerinden GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ ’ni gezmek için yol alıyoruz. Kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşan bu açık hava müzesini gezdikten sonra, UÇHİSAR ’a doğru hareket ediyoruz. UÇHİSAR KALESİ ’ni görüp, hediyelik eşya tezgâhlarından yöresel ürünlerden satın almak üzere serbest zaman alıyoruz. Uçhisar turumuz sonrası, Peri Bacalarının yoğun olduğu bölgeye doğru yol alıyoruz. Ardından ZELVE ’nin mahalleleri olan PAŞABAĞ VADİSİ, DEVRENT VADİSİ ‘nin A-9843 Biseta Turizm Organizasyon info@bisetatur.com www.bisetatur.com Tel +90 232 480 02 02 Fax +90 232 480 03 03 İsmet Kaptan Mah. 1385 Sk. No:3 K:4 D:404 Yeni Asır İş Merkezi / Konak / İZMİR eşsiz güzelliklerine tanıklık ediyor ve günün son fotoğraf molasını ÜÇ GÜZELLER ’de veriyoruz. Panoramik olarak yapacağımız kısa turun ardından bölgenin en hareketli yerleşimi ÜRGÜP ’e dönüyor ve bu kez ikinci ASMALI KONAK EVİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımız ile sazı, sözü ve eğlencesi ile meşhur KAPADOKYA TÜRK GECESİ EĞLENCESİ ekstra olarak yapılacaktır. 

3. Gün: Avanos,

Hacıbektaş, Kayseri, İzmir Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Kaymaklı’da bulunan ve eski zamanlarda yöre halkının yaşamını sürdürdüğü yer altı şehirlerinden bir tanesi olan Kaymaklı Yer Altı Şehri’ni geziyoruz. Ardından, Avanos’a gidiyoruz. Kızılırmak’ın içinden geçtiği Avanos‘ta; çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından, Onix yapımı hakkında bilgi alıp alışveriş molası verdikten sonra, Hacıbektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli türbesi, Külliyesi ve Balım Sultan Türbesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme ziyaretlerimizi yapıyor ve ayrılıyoruz. Akşam yemeğini (ekstra) meşhur Kayseri mantısından yedikten sonra, dönüş yolculuğu için, KAYSERİ ERKİLET HAVA LİMANI ‘na varıyoruz. Gerekli bagaj ve check-in işlemlerinin ardından, SUN EXPRESS ’e ait PC3191 sefer sayılı Saat: 22.15 ’deki uçuş ile İZMİR ’e ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Lüks Araçlarla Ulaşım ve Çevre Gezileri
 •  Suhan Otel’de 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 •  Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları (2), Akşam Yemekleri (2)
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 •  Seyahat Sigortası Güvence Paketi
 •  Pegasus & Sun Express İzmir-Kayseri-İzmir Direkt Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 •  Acente Refakati
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 •  İlk Gün Yolda Alınan Sabah Kahvaltısı
 •  Son Gün Alınan Akşam Yemeği
 •  Öğle Yemekleri
 •  Kapadokya’da Balon ile Uçuş Etkinliği (Hava şartları dâhilinde gerçekleşecektir.)
 •  Kapadokya Türk Gecesi Eğlencesi