Turlar / Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu

Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu


5-7 Nisan
1.490,00 TL'den başlayan fiyatlarla

1 Gün : İZMİR – ADANA

Sun Express 15:25 uçağı ile Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’da bizi bekleyen aracımızla buluşup festival alanına geçiyor ve etkinliklere katılıyoruz. Festival alanında vereceğimiz serbest zaman sonrası konaklama için otelimize yerleşiyoruz. (Festival alanında serbest olarak akşam yemeği yenilebilir.)


2 Gün : ADANA ŞEHİR GEZİSİ- PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI

Sabah otelde kahvaltımızı alıyor ve Çukurova Yaylası’nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehri’nin bereketli sularıyla beslenen Adana şehir turumuza başlıyoruz. Adana’da gezimizde eski Adana’yı gördükten sonra, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii, Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, göreceğimiz yerler arasında. Kazancılar çarşısına geldiğimiz zaman serbest zaman veriyor ve festival programına göre gün içerisinde etkinliklerine katılıyoruz. Akşam yemeği serbest olarak dışarıda. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.


 

3 Gün : TARSUS - İZMİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında dünya tarihinin önemli duraklarından biri olan Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’ta hem tarih hem de inanç turizmi açısından dünya çapında ünlü olan mekanları ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasın da merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını geçiyoruz.  Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın Efsanesi’nin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Dışarda aldığımız serbest yemeğimiz ile Tarsus gezimiz bitiyor. Dönüş uçağımız Sun Express 22:15 uçağı ile Adana'dan hareket edip, İzmir Havalimanı‘ na varıyoruz. Bir sonraki Biseta Tur organizasyonunda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı:   1.490 TL

 

NOT;

Otelimiz festival alanına yürüme mesafesindedir.

Rehberimiz gerekli gördüğü yerlerde programda değişiklik yapabilir.

Festival programı netleştikçe programda güncelleme yapılabilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otel de 2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama (4* Riva Otel Şehir Merkezi )

* İzmir – Adana – İzmir  Sun Express Uçak Bileti

* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

* Lüks Araçlar ile Ulaşım

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Biseta Turizm Acente Refakati

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • * Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

    * Tüm Öğle Yemekleri

    * Tüm Akşam Yemekleri

    * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

    * Tüm özel Harcamalar