Turlar / 23-26 Nisan Butik GAP Turu

23-26 Nisan Butik GAP Turu


23-26 Nisan
2.249,00 TL'den başlayan fiyatlarla

23 NİSAN 2020 İZMİR– MARDIN

Sabah saat 08:00 de İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrasında Pegasus Havayollarının PC3050 seferi ile 09:50’de Mardin’e hareket. 11:45’de Mardin’e varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak Ekstra öğle yemeği sonrasında Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan MOR GABRIEL (Deyrulumur) MANASTIRI ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Sonrasında akşam yemeğimizi yiyoruz ve Mardin’e hareket edip otelimize yerleşiyoruz. (Gazi Konağı Otel)

24 NİSAN 2020 MARDİN – ŞANLIURFA ( GÖBEKLİTEPE – HARRAN )

Kahvaltı sonrası Mardin merkeze geliyoruz. İlk olarak yönümüzü Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryani Patrikliğine ev sahipliği yapmış olan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Sonrasında açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesini gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesini geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, Mardin’den ayrılıyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12 bin yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Son ziyaretimiz, ismi “ yolların kesiştiği yer ” anlamına gelen Harran. Dünyanın ilk Üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Akşam yemeği sonrası otelimize gidiş ve yerleşme. (Elçi Konağı)

25 NİSAN 2020 ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve şehir turumuzda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Baharatçılar Çarşısında gezisinde alış veriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda Yemeni, Peştamal, Şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "Dünya'da siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti 'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize gidiş ve yerleşme. (Tuğcan Otel Gaziantep)

26 NİSAN 2020 GAZİANTEP-İZMİR

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor Gaziantep şehir turunda öncelikle Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Öğle yemeği sonrasında Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesini geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesindeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alış veriş yapacaksınız. Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesini ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanında alış veriş yapacaksınız. Keyifli bir günün ardından akşam saatlerinde Gaziantep Havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 22:25’de Sun Express Havayolalrının XQ9229 seferi ile İzmir’e hareket.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • İZMİR– Mardin / Gaziantep –İZMİR uçak bileti
 •  Mardin - Şanlıurfa - Gaziantep - arası tüm ulaşım hizmetleri
 •  Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 •  Mardin’de 1 gece GAZİ KONAĞI konaklama
 •  Şanlıurfa’da 1 gece ELÇİ KONAĞI konaklama
 •  Gaziantep’te 1 gece TUĞCAN OTEL konaklama
 •  Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 •  2 gece dışarıda 1 Gece Gaziantep Tuğcan Otel de alınacak Akşam yemeği
 •  Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 •  Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 •  Tüm tur boyunca Biseta Turizm refakati 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz tüm içecekler
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra ve şahsi harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri